Keskkond

Stikla klaaskõrs keskkond

“Earth is a limited edition!”

Plastik. See on kõikjal meie ümber. Alustades kilekottidest, toidupakenditest, veepudelitest, kuni ühekordsete nõude ja joogikõrteni. Ühekordselt kasutatud ja seejärel kohe ära visatud jäätmeid näeme nii enda koduses metsatukas kui ka avalikes randades. Vees hulpivad plastikjäätmed on ohuks lindudele ja mereloomadele.

Kokku sureb igal aastal ligi 1 miljon looma ja lindu kilekoti- ja muu plastikujääkide allaneelamise tagajärjel. Linnud, kalad ja hülged hukkuvad, neelates meres ujuvat prahti, pidades kileosakesi planktoniks või muuks toiduks ja see võib põhjustada looma aeglase ja piinarikka surma. Ka loomad maismaal on ohustatud, süües toidujäänuste järgi lõhnavaid pakendeid.

Hinnanguliselt on maailmameredes koos kalade ja teiste veeloomadega ujumas ligi 36 miljardit plastikkõrt, millele lisandub igal aastal juurde pea 13 miljardit tonni plastikust pakendeid. Et seda kogust hoomata, kujutage ette igas minutis ühe rekkatäie plastiku kallutamist merre. Sõltuvalt plastmaterjali paksusest laguneb see looduses 200-500 aastat.

Alustades iseendast, tehes tarku valikuid ja eelistades plastikuvaba, paneme alguse muutustele ja uutele normidele!

Suured muutused algavad väikestest tegudest. Vaatame üle enda igapäevaharjumused ja päästame maailma. Kasvõi ainult üks pisike lonks korraga!